artykuł nr 1

Deklaracja o dostępności

DEKLARACJA O DOSTĘPNOŚCI

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony www.integracyjne-kwidzyn.4bip.pl

 DATY PUBLIKACJI I AKTUALIZACJI

Data publikacji strony internetowej: 2005-03-21
Data ostatniej aktualizacji: 2024-03-26

STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej

  • na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-03-26. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest  Magdalena Chmielecka – Dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie, e-mail: przedszkole@integracyjne.edu.pl 

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 55 2793235. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

INFORMACJE NA TEMAT PROCEDURY

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu.

Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Do budynku prowadzą 2 wejścia:

 główne - wejście znajdujące się od ulicy Chełmińskiej. Nie stwarza barier architektonicznych. Drzwi dwuskrzydłowe – wejście przez jedno skrzydło (możliwość otwarcia drugiego), przedszkolne – od strony placu zabaw, podwójne drzwi jednoskrzydłowe – otwierane ręcznie. Wejście dostępne w godzinach pracy przedszkola po uprzednim kontakcie przez domofon umieszczony przy drzwiach zewnętrznych. Do drzwi wejściowych prowadzi 6 schodków. 

Dostępność budynku

Przedszkole mieści się w wolno stojącym budynku, spełniającym wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny przedszkolnej. Budynek 2 kondygnacyjny, w części podpiwniczony, z użytkowym poddaszem. 

Wewnątrz budynku znajduje się krzesełko przyschodowe do potrzeb dzieci niepełnosprawnych -  dostępne z wejścia głównego.

Przed głównym wejściem do przedszkola znajdują się 2 miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Na parterze oraz na pierwszej kondygnacji budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób na wózku.

W budynku przedszkola nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Informacja o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego

Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego on-line.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach

Do przedszkola może wejść osoba z psem asystującym.

Pies asystujący jako przewodnik osoby niewidomej lub niedowidzącej lub asystent osoby niepełnosprawnej ruchowo, który ułatwia osobie niepełnosprawnej aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, ma prawo wstępu na teren i obiekty przedszkola po spełnieniu przez jego opiekuna wymagań prawnych. Konieczne jest w chwili wejścia i przebywania:

-wyposażenie psa asystującego w uprząż i odpowiednie jego oznakowanie, a ze względów bezpieczeństwa powinien mieć założony kaganiec,

-posiadanie przez osobę z niepełnosprawnością certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego oraz aktualne zaświadczenie lekarsko-weterynaryjne (książeczka zdrowia psa) o wykonaniu wymaganych szczepień.